MTN - Servomotor přímočarý (táhlový) - IP 55

Popis

MTNMODEL: MTN (typová čísla 52 442, 52 443) 
Elektrické servomotory přímočaré (táhlové) - IP 55

MTN 52 442 - 52 443
Elektrický servomotor táhlový
Rozsah nastavení vypínací síly: 11,5- 63kN
Rychlost přestavení: 27-125 mm/min
Zdvih 10-120 mm
Napájecí napětí 1 x 230V / 400V, 50Hz
Elektrická výbava: odporový nebo proudový vysílač polohy, regulátor, brzda BAM, místní ovládání, stykače

Použití : pro dvoupolohové nebo třípolohové ovládání armatur přímočarým pohybem (ventily)

Servomotory MODACT® MTN konstrukčně vycházejí ze stavebnicové řady servomotorů MODACT MON. Navíc mají přímočaré ústrojí, převádějící otáčivý pohyb na přímočarý.

Třífázový asynchronní motor pohání přes předlohové soukolí centrální kolo diferenciálního převodu, umístěné v nosné skříni servomotoru (silový převod). Korunové kolo planetového diferenciálu je při motorickém ovládání drženo v neměnné poloze samosvorným šnekovým převodem. Ruční kolo, spojené se šnekem, umožňuje alternativní ruční ovládání i za běhu elektromotoru bez nebezpečí pro obsluhu. Výstupní hřídel je pevně spojen s unášečem planetového převodu a prochází do ovládací skříně, kde jsou soustředěny všechny ovládací prvky servomotoru.

Činnost polohových vypínačů, signalizačních vypínačů a vysílače polohy je odvozena přes náhonové mechanizmy od otáčivého pohybu výstupního hřídele. Činnost momentových vypínačů je odvozena od axiálního posuvu plovoucího šneku ručního ovládání, který je snímán a páčkou přenesen do ovládací skříně. Ovládací prvky jsou přístupné po sejmutí víka ovládací skříně.

Servomotory MODACT® MTN Control mohou být vybaveny elektronickým regulátorem polohy a tvoří spolu s armaturou, která má vhodnou regulační charakteristiku polohovou servosmyčku. Výstupní hřídel těchto servomotorů se automaticky přestavuje do polohy, která odpovídá hodnotě vstupního signálu regulátoru. Servomotory MODACT MTN Control mohou být navíc vybaveny regulátorem polohy výstupního hřídele, stykačovou kombinací pro reverzaci pohybu výstupního hřídele, tepelným relé pro ochranu elektromotoru před přetížením a elektronickou brzdou asynchronních motorů (BAM-002 - servomotory vybavené pouze stykači; ZP3-BR - servomotory vybavené regulátorem polohy ZP2.RE5).

Všechny tyto přístroje jsou umístěny ve stykačové skříni, která se montuje místo svorkovnicové skříně servomotorů MTN. Tyto servomotory lze dodávat také bez regulátoru polohy a brzdy ZP3-BR. Připojení elektrických obvodů ovládací skříně k vnějším obvodům se provádí na svorkovnici. Ta je doplněna přídavnými svorkami pro přívod napájecího napětí 3 x230/400 V, 50 Hz.

Konfigurátor servomotorů MTN

Konfigurátor servomotorů MTN -40°CTechnická data

MTN
Typové číslo 52442 52443
Vypínací moment [Nm]    
Vypínací síla [kN] 11,5-25 25-63
Doba přestavení [s/90°]    
Rychlost přestavení [min-1]    
[mm/min] 27-125 45-155
Pracovní zdvih [°]    
[ot]    
[mm] 10-100 20-120
Napájecí napětí 1 x 230 V, 50 Hz    
24 V, 50 Hz    
1 x 110 V, 50 Hz    
3 x 230 / 400 V, 50 Hz OK OK
Regulace dvoupolohová OK OK
třípolohová OK OK
plynulá    
PROFIBUS    
Snímání polohy odporovým vysílačem (R) OK OK
Absolutní    
proudovým vysílačem (I) OK OK
Polohové vypínání OK OK
Momentové vypínání OK OK
Ruční ovládání OK OK
Nevýbušné provedení    
Krytí IP 55
IP 55
Hmotnost - podle provedení (Al/litina) a motoru [kg] 33-45 60-81

Použití výrobku v praxi u firem

Servomotory MODACT® MTN se používají pro dálkové dvoupolohové nebo třípolohové ovládání armatur vratným přímočarým pohybem.

Servomotory MODACT® MTN Control jsou vždy vybaveny reverzačními stykači a mohou být vybaveny elektronickým regulátorem polohy. Tvoří tak spolu s armaturou, která má vhodnou regulační charakteristiku, polohovou servosmyčku. Výstupní táhlo těchto servomotorů se automaticky přestavuje do polohy, která odpovídá hodnotě vstupního signálu regulátoru.

Servomotory se mohou použít i pro jiná zařízení, pro něž jsou svými vlastnostmi a parametry vhodné. Použití ve zvláštních případech je nutno projednat s výrobcem.Odborné semináře eBRÁNA s.r.o. Internetový marketing eBRÁNA s.r.o.