Upravit stránku

Hlavní výrobní program společnosti zajišťuje divize I – výroba a vývoj elektrických servomotorů včetně doprovodných služeb spojených s jejich montáží, opravami a údržbou. Servomotory z výrobního programu akciové společnosti ZPA Pečky se vyrábí pod obchodním názvem MODACT. Zařízení jsou určené k ovládání nejrůznějších druhů armatur, jako jsou šoupata, ventily, klapky nebo kulové kohouty, a to i v prostředí s nebezpečím výbuchu plynů a par.
Velké množství provedení poskytuje široké možnosti aplikací vyráběných servomotorů v řídících a regulačních okruzích technologických procesů, např. ovládání armatur. Výrobky společnosti ZPA Pečky pracují v elektrárnách, cukrovarech, vodárnách, čističkách odpadních vod, teplárnách a výtopnách a jiných provozech.
Výrobní program obsahuje servomotory jedno i víceotáčkové pro přímou montáž na armaturu nebo servomotory pákové, táhlové a speciální. Specialitou jsou servomotory MOA a MOA OC, určené k provozu v extrémních podmínkách jaderných elektráren i v hermetické zóně.
Díky stavebnicové koncepci servomotorů MODACT s možností montáže převodovek z vlastního programu bylo možné zjednodušit a sjednotit řadu prvků různých typů servomotorů a dosáhnout tak jejich dlouhé životnosti a vysoké provozní spolehlivosti a široké škály použití. K tomu také přispívá několik unikátních řešení, která vznikla díky vlastní konstrukční a vývojové základně - například řešení planetové převodovky, umožňující ruční ovládání, blokování momentových vypínačů, nízká hystereze a nelinearita vysílačů polohy, vysoká přesnost nastavení polohových a momentových vypínačů. Další výhodou je možnost dálkového řízení servomotorů. Bezpečný provoz servomotorů je zajištěn elektrickým krytím IP 55, IP 65 a IP 67.

Činnost divize II pak zahrnuje především zámečnickou výrobu a zpracování plechu. Po nedávné modernizaci strojového parku patří ZPA Pečky v této oblasti k předním českým firmám. 

V roce 2009 byla ve spolupráci s dceřinou společnosti ZPA Engineering postupně přesunuta do Peček výroba dmychadel - divize III. Po vybudování moderně vybavené montáže byla návazně zahájena sériová výroba vertikálních a horizontálních Rootsových dmychadel s výkony od 40 do 120.000 m3/hod. Na pracovišti byl zaveden systém KANBAN.
Aktuálně se vyrábí několik velikostí dmychadel ve speciálním provedení pro použití v jaderné energetice. Komponenty jsou vyrobeny ze speciálních nerez materiálů.

Společnost se celou svou produkcí silně orientuje na export a to jak přímo, tak prostřednictvím dalších domácích firem. Rozsáhlé investice do nejmodernějších technologií zajišťují vysoký stupeň konkurenceschopnosti při výrobě. Tvoří základ úspěchu při zvyšování kvalitní produkce, udržení silné pozice na tuzemském trhu a rozšíření okruhu zahraničních partnerů. Kapacity některých strojů nabízíme i pro kooperační využití.

Šíři spektra a kvalitu nabízených výrobků a služeb nejlépe dokumentuje množství zákazníků, mezi které patří elektrárny všech typů (vč. jaderných), podniky těžebního průmyslu, rafinérie, plynovody, vodovodní systémy, podniky potravinářského průmyslu a další.

Ve všech fázích činnosti podniku je zaveden systém řízení jakosti garantující vysokou kvalitu koncového produktu. Certifikáty ke stažení zde.

Nahoru