Upravit stránku

ČTVRTOTÁČKOVÉ MOTOROVÉ ŠNEKOVÉ PŘEVODOVKY - ZPM

Šnekové motorové převodovky ZPM s úhlem natočení o 90° se používají v kombinací s víceotačkovými servomotory MODACT pro ovládání armatur tam kde je třeba docílit velkého kroutícího momentu.

Konstrukce převodovek se skládá ze skříně a víka, které jsou vyrobeny ze slitiny hliníku, šnekového kola (segmentu) z tvárné litiny, ocelového šneku a hřídele z jednoho kusu materiálu vysoce jakostní oceli a kvalitních kuželíkových ložisek. V převodovkách ZPM je použito pevné mazivo, které není potřeba po celou dobu životnosti měnit. Převodovky jsou standardně vyráběny v krytí IP 67. Teplotní rozsah převodovky je - 40 °C až + 80 °C.

Šrouby dorazů přístupné z vnějšku umožňují jednoduché nastavení koncových dorazů a tím i rychlé přizpůsobení na armaturu.

Povrchová ochrana je možná v několika stupních antikorozní odolnosti a je stejná jako u servomotorů MODACT.

Armatury, které lze ovládat převodovkami ZPM: kulové kohouty, uzavírací klapky

Převodovky jsou nabízeny s výstupní přírubou podle DIN/ISO. Vstupní hřídel je standardně pravotočivý a směr otáčení při uzavírání jak na vstupní hřídeli, tak i na výstupu je rovněž ve smyslu otáčení hodinových ručiček.

Zvýšený ukazatele polohy se používá v případech, kdy hřídel armatury je delší než povolená délka k montáži do převodovky. Zvýšené ukazatele jsou z oceli.

Splňují všechny nároky na bezobslužné technické provedení pro namáhané zařízení s dlouhodobou životností.


Soubory ke stažení:

Katalogpdf1.39 MB
Nahoru