Upravit stránku

MTN - Servomotor přímočarý (táhlový) - IP 55

  • MTN 52 442 - 52 443
  • Elektrický servomotor táhlový
  • Rozsah nastavení vypínací síly: 11,5- 63kN
  • Rychlost přestavení: 27-125 mm/min
  • Zdvih 10-120 mm
  • Napájecí napětí 1 x 230V / 400V, 50Hz
  • Elektrická výbava: odporový nebo proudový vysílač polohy, regulátor, brzda BAM, místní ovládání, stykače

Použití : pro dvoupolohové nebo třípolohové ovládání armatur přímočarým pohybem (ventily)

Konfigurátor servomotorů MTN

Konfigurátor servomotorů MTN -40°C

MTN - Servomotor přímočarý (táhlový) - IP 55

Servomotory MODACT® MTN konstrukčně vycházejí ze stavebnicové řady servomotorů MODACT MON. Navíc mají přímočaré ústrojí, převádějící otáčivý pohyb na přímočarý.

Třífázový asynchronní motor pohání přes předlohové soukolí centrální kolo diferenciálního převodu, umístěné v nosné skříni servomotoru (silový převod). Korunové kolo planetového diferenciálu je při motorickém ovládání drženo v neměnné poloze samosvorným šnekovým převodem. Ruční kolo, spojené se šnekem, umožňuje alternativní ruční ovládání i za běhu elektromotoru bez nebezpečí pro obsluhu. Výstupní hřídel je pevně spojen s unášečem planetového převodu a prochází do ovládací skříně, kde jsou soustředěny všechny ovládací prvky servomotoru.

Činnost polohových vypínačů, signalizačních vypínačů a vysílače polohy je odvozena přes náhonové mechanizmy od otáčivého pohybu výstupního hřídele. Činnost momentových vypínačů je odvozena od axiálního posuvu plovoucího šneku ručního ovládání, který je snímán a páčkou přenesen do ovládací skříně. Ovládací prvky jsou přístupné po sejmutí víka ovládací skříně.

Servomotory MODACT® MTN Control mohou být vybaveny elektronickým regulátorem polohy a tvoří spolu s armaturou, která má vhodnou regulační charakteristiku polohovou servosmyčku. Výstupní hřídel těchto servomotorů se automaticky přestavuje do polohy, která odpovídá hodnotě vstupního signálu regulátoru. Servomotory MODACT MTN Control mohou být navíc vybaveny regulátorem polohy výstupního hřídele, stykačovou kombinací pro reverzaci pohybu výstupního hřídele, tepelným relé pro ochranu elektromotoru před přetížením a elektronickou brzdou asynchronních motorů (BAM-002 - servomotory vybavené pouze stykači; ZP3-BR - servomotory vybavené regulátorem polohy ZP2.RE5).

Všechny tyto přístroje jsou umístěny ve stykačové skříni, která se montuje místo svorkovnicové skříně servomotorů MTN. Tyto servomotory lze dodávat také bez regulátoru polohy a brzdy ZP3-BR. Připojení elektrických obvodů ovládací skříně k vnějším obvodům se provádí na svorkovnici. Ta je doplněna přídavnými svorkami pro přívod napájecího napětí 3 x230/400 V, 50 Hz.


Technická data

MTN
Typové číslo5244252443
Vypínací moment [Nm]  
Vypínací síla [kN]11,5-2525-63
Doba přestavení [s/90°]  
Rychlost přestavení[min-1]  
[mm/min]27-12545-155
Pracovní zdvih[°]  
[ot]  
[mm]10-10020-120
Napájecí napětí1x 230 V, 50 Hz  
24 V, 50 Hz  
1 x 110 V, 50 Hz  
3 x 230 / 400 V, 50 Hz
Regulacedvoupolohová
třípolohová
plynulá  
PROFIBUS  
Snímání polohyodporovým vysílačem (R)
absolutní  
proudovým vysílačem (I)
Polohové vypínání
Momentové vypínání
Ruční ovládání
Nevýbušné provedení  
KrytíIP 55IP 55
Hmotnost - podle provedení (Al/litina) a motoru [kg]33-4560-81

Použití výrobku v praxi u firem

Servomotory MODACT® MTN se používají pro dálkové dvoupolohové nebo třípolohové ovládání armatur vratným přímočarým pohybem.

Servomotory MODACT® MTN Control jsou vždy vybaveny reverzačními stykači a mohou být vybaveny elektronickým regulátorem polohy. Tvoří tak spolu s armaturou, která má vhodnou regulační charakteristiku, polohovou servosmyčku. Výstupní táhlo těchto servomotorů se automaticky přestavuje do polohy, která odpovídá hodnotě vstupního signálu regulátoru.

Servomotory se mohou použít i pro jiná zařízení, pro něž jsou svými vlastnostmi a parametry vhodné. Použití ve zvláštních případech je nutno projednat s výrobcem.


Soubory ke stažení:

3D modelzip7.23 MB
Katalogpdf2.88 MB
Návodpdf3.15 MB
Návod Controlpdf1.55 MB
Nahoru